Koncert kamernog tria “de Janeiro” u organizaciji Srpske akademije nauka i umetnosti, Ogranka SANU u Nišu i Fakulteta umetnosti u Nišu biće održan u utorak 23. aprila 2019. godine sa početkom u 20 sati u Koncertno-izložbenom prostoru FU, Knjaževačka 2a.

Kamerni Trio “de Janeiro” u sastavu: van. prof. Bratislav Zlatković – flauta i gitara, Miloš Vuković i Pavle Žarkić – gitara, oformlјen je marta 2019. godine, kao plod veoma uspešne saradnje profesora Zlatkovića sa svojim studentima kamerne muzike. Prvo predstavlјanje ovaj sastav je imao na XXIII festivalu klasične gitare ”Akademik Marin Goleminov”, u Bugarskoj, zatim je održao koncert u Aleksincu i Kralјevu. Ovaj koncert kamernog trija je premijerni koncert u Nišu. Trio izvodi moderne i klasične kompozicije, kao i aranžmane priređene za ovaj sastav. Ulaz na koncert je besplatan.

S.L. Weiss – Ciacona, Gigue

H. Ambrosius – Svita u G-duru