Koncert Miloša Vukovića, studenta gitare u klasi mr Vesne Petković, održaće se u sredu 06. juna 2018. godine sa početkom u 20 časova u Koncertno-izložbenom prostoru FU, Knjaževačka 2a. Ulaz je besplatan.

Miloš Vuković (Smederevska Palanka 1996.), gitaru počinje da uči kod Miloša Adžića u svojoj desetoj godini. Školovanje nastavlјa kod profesorke Milkice Ponjavić u Beogradskoj Muzičkoj Školi “Dr Vojislav Vučković” koju završava 2015. godine. Iste godine upisuje Fakultet umetnosti Univerziteta u Nišu, u klasi profesorke mr Vesne Petković. Tokom redovnog školovanja usavršavao se na časovima kod eminentnih domaćih i stranih gitarista među kojima su: Nikita Koshkin, Joaquin Clerch, Eduardo Fernandez, Judicaël Perrow, Jeremy Jouve, Odair Assad, Renato Samuelli, Kuyhee Park, Sabrina Vlaškalić, Vojislav Ivanović, Zoran Krajišnik, Alexis Muzurakis, Srđan Tošić, Vera Ogrizović… Ostvario je izuzetno veliki broj solističkih nastupa od kojih ističe dva solistička koncerta u Muzeju Narodnog Pozorišta u Beogradu, organizovana od strane Belgrade Guitar district-a (bGd), dva solistička koncerta u okviru Naissus Guitar Festivala u Nišu, po jedan u okviru Vojvodjanskog Festivala gitare i Koncertne sezone Fakulteta Umetnosti i Resitale na Susretima Gitarista 2017. godine u Gradskoj Kući u Novom Sadu i Festivalu “Academian Marin Goleminov” u Bugarskoj. Nastupao je na manifestacijama kao što su: Noći Muzeja, Nišvile Festival, BELEF, Muzička olimpijada, Novosadski A-Fest. Bio je gost na televizijama Belle Amie, K:CN i Zona TV, kao i u emisijama Radio Televizije Srbije (RTS-a): Trezor i Srbija na vezi (za dijasporu).

Dobitnik je trideset i devet nagrada, u kategorijama solo gitara i kamerna muzika /duo gitara/, od kojih su najznačajnije:

– I nagrada na festivalu klasične gitare VArt, Valјevo, 2013.

– I nagrada na Republičkom takmičenju ZMBŠS, Beograd, 2014.

– I nagrada na XXI Festivalu gitare Eduard Pamfil, Bukurešt – Rumunija, 2016.

– I nagrada na X Internacionalnom Festivalu klasične gitare, Tivat- CG, 2017.

– I nagrada na XIII Interacionalnom Veria Guitar Festivalu, Veria – Grčka, 2018.

– I nagrada na Internacionalnom Festivalu gitare Tremolo, Skoplјe, 2018.

– I nagrada na I Pannonia Guitar Festivalu, Pančevo, 2018.

– Dve prve nagrade na Guitar Open Festivalu, Subotica

– Pet prvih nagrada na Naissus Guitar Festivalu, Niš /gitara solo/

– Tri prve nagrade na Festivalu Acad. Marin Goleminov, Kyustendil – Bugarska

– I nagrada na Guitar Art Festivalu, Beograd, 2017. /kamerna muzika – duo/

– Tri prve nagrade na Naissus Guitar Festivalu Niš /kamerna muzika – duo/

– I nagrada na Festivalu klasične gitare Acad. Marin Goleminov, Kyustendil – Bugarska, 2017. /kamerna muzika – duo/

Bio je finalista takmičenja na Pleven Guitar Festivalu i Sinaia Guitar Festivalu.

U okviru koncertne sezone Atinskog omladinskog Simfonijskog orkestra

(Athens Youth Symphony Orchestra) 2018/19., nastupiće kao solista i izvesti najpoznatiji koncert za gitaru Concierto de Aranjuez, Hoakina Rodriga.

Godine, 2016. dobitnik je godišnje nagrade Fakulteta umetnosti u Nišu za postignute izuzetne rezultate u izvođačkoj umetnosti.