Na premijernom koncertu Niškog simfonijskog orkestra 7. oktobra 2022. godine nastupili su dirigent prof. dr um. Milena Injac, klavirski saradnik spec. Bojan Mladenović, stručni saradnik na Katedri za solo-pevanje Marko Milisavljević, bas i student Solo- pevanja Damjan Mišić, uz soliste iz S. Makedonije: violinistkinju Sanju Šuplevsku-Boiral i fagotistu Orce Ickoskog u delu “Marš Turaka” iz baleta “Džemtlmen plemić” od Žan Batist Lilija. Sa solistima iz Skoplja i sa Fakulteta umetnosti, nastupila je i violistkinja Niškog Simfonijskog orkestra Saška Stojanov Krstić. Na koncertu je premijerno izvedena “Svita za gudače” Tomislava Zografskog uz prisustvo članiva “Fondacije Zografski”, na čelu sa Pandom Zografski Belichanec. Ostatak programa činili su A. Vivaldi Concerto grosso br. 3 i B. Britn: “Simple Symphony”. Koncert je imao izuzetan prijem kod publike.