Povodom Dana Univerziteta u Nišu, Orkestar i solisti Fakulteta umetnosti održali su 14. juna 2023. godine humanitarni koncert za pomoć u lečenju naše alumni violinistkinje Jovane Pavlović. U punoj sali KIP-a predstavili su se studenti solisti: Duo klavira Marija Stanković – Danilo Đokić (klasa red. prof. mr Dragana Đorđević), Kristina Mančić, flauta i Jovana Vojinović, flauta (klasa vanr. prof. dr um. Jelena Jakovljević), Lazar Mutavdžić, violina (klasa vanr. prof mr Marija Rajković) i Boris Pećanac, klavir (klasa vanr. prof. dr um. Stevan Spalević). Izvedena su dela Mocarta, Baha, Sibeliusa i Griga, a publika je velikim aplauzom nagradila mlade muzičare. Orkestar duguje posebnu zahvalnost za kontinuiranu saradnju doc. mr Milanu Stajiću, horna i alumni mas. Sofiji Stajić, horna, kao i Vladimiru Vezenkoviću, oboa. Studenti koji su svirali u Orkestru su: Aleksa Spasić, Tijana Filipović, Milana Trujanović, Nikola Gligorijević, Marta Kostić, Jelena Stamenković, Lolita Jordanova, Anđela Dugonjić, Danica Ilijevska, Nenad Ilić, Petar Todorović, Andrija Kurtić, Stefan Ekmedžić, Vito Ilić, Anđelija Đak, Dušan Vinkić, Nikola Tomić i Veljko Mihajlović, a tehnička podrška bio je Mihailo Filipović. Orkestar je pripremio saradnik u nastavi Ivan Đačić, koncert majstor je bila Milica Mitrović (klasa red. prof. mr Jovana Bogosavljevića), a dirigovala je red. prof. dr um. Milena Injac.

Fotografije uradila Marta Pejčić, saradnik u nastavi.