Fakultet umetnosti u Nišu i udruženje COLOURS OF RHYTHM vas pozivaju na koncert perkusionista i druženje sa udaračkim instrumentima, zanimlјivim lјudima i lepom muzikom u četvrtak 31. oktobra 2019. sa početkom u 19:30h u Koncertno-izložbenom prostoru FU, Knjaževačka 2a. Pored studenata i učenika iz Italije, Slovenije, Bosne i Hercegovine i Srbije nastupiće i Walter Mertens (Belgija), Andrea Saracino (Italija), Darko Karliček (Srbija), Denis Dimitrović (Slovenija), Lazar Čolović (Slovenija), Bojan Ivković (Kosovo i Metohija), Boris Bunjac (Srbija). Na programu će biti kamerna dela sa kojima će profesori i studenti zajedno nastupiti i između ostalog premijerno izvesti kompozicije gosta predavača Waltera Mertensa kao i brojnih drugih svetskih autora koji do sada nisu prezentovani niškoj publici. Ulaz na koncert je besplatan.