Miloš Pavlović, pijanista iz Beograda, održaće klavirski resital u ponedelјak, 16. septembra 2019. godine sa početkom u 19 časova u Koncertno-izložbenom prostoru FU, Knjaževačka 2a. Na programu su dela Skarlatija, Hajdna i Rahmanjinova a ulaz na koncert je besplatan.

Miloš Pavlović je srpski pijanista vrlo raznovrsnih umetničkih interesovanja i afiniteta. Nastupajući sa podjednakim entuzijazmom kao solista, ali i kamerni muzičar,  jasno se pozicionirao na umetničkoj sceni regiona, ali i čitave Evrope. Studirao je klavir sa ruskim pijanistima Igorom Lazkom (bivši student Jakova Zaka) i Vladimirom Ogarkovim (bivši student Emila Gilelsa). Oba profesora su nastavlјači čuvene pijanističke škole Henrija Nejgauza. Takođe je studirao kod italijanskog pijaniste Remo Remolija (učenika Artura Benedetija Mikelanđelija). Usavršavao se na pijanističkim majstorskim kursevima Leonida Brumberga, Leva Natočenija, Arba Valdme, Konstantina Bogina, Sijavuša Gadžijeva i Paula Gulde. Pobednik je Međunarodnih pijanističkih takmičenja.  Sarađivao je sa brojnim istaknutim muzičarima, među kojima su: Piere Reach, Mihael Pethukov, Akiko Šimura, Robert Lakatoš, Ljudmila Gross, Irina Furst, i mnogim drugima, Redovan je učesnik međunarodnih muzičkih festivala. Miloš Pavlović je čest član  žirija međunarodnih pijanističkih takmičenja, kao i profesor na pijanističkim majstorskim kursevima. Nastupao je kao solista i kamerni muzičar u nekim od najznačajnijih koncertnih sala širom regiona, ali i u Velikoj Britaniji, Norveškoj Nemačkoj, Austriji, Polјskoj, Estoniji, Italiji, Grčkoj i Malti. Od februara 2015. u dva mandata je bio član umetničkog saveta BEMUS-a. Osnivač je i predsednik Upravnog odbora Fondacije Dobar glas, privatne fondacije, koja pomaže najtalentovanije mlade umetnike u Srbiji i  potpredsednik Evropske asocijacije klavirskih pedagoga u Srbiji. Miloš Pavlović je vanredni profesor na Katedri za klavir Fakulteta muzičke umetnosti, Univerziteta umetnosti u Beogradu.