Koncert savremene muzike pod nazivom “Zvuk novog vremena”, na kome će premijerno biti izvedene kompozicije  komponovane u 21. veku, biće održan u utorak 6. novembra 2018. godine sa početkom u 20 sati u Koncertno-izložbenom prostoru FU.

Ovaj koncert, u organizaciji Studentskog kulturnog centra, Fakulteta umetnosti i Srpske akademije nauka i umetnosti, Ogranka SANU u Nišu, predstavlјa svojevrsno uoznavanje sa savremenim horskim stvaralaštvom. Pod vođstvom dirigenta mr Zorana Stanisavlјevića, vanrednog profesora na Fakultetu umetnosti, nastupiće Akademski hor SKC Univerziteta u Nišu, mas. Boris Bunjac, vanredni profesor, kao solista na marimbi, zatim ansambl perkusija Fakulteta umetnosti u Nišu i Niški Jazz trio. Premijerno će biti izvedena kompozicija, specijalno komponovana za ovaj koncert, pod nazivom “In hoc signo vinces” kompozitora mr Dragana Tomića, vanrednog profesora.