Koncert soprana Marine Trajković-Bidžovski i pijaniste Dušana Toromana biće održan u četvrtak 24. maja 2018. godine sa početkom u 20 časova u Koncertno-izložbenom prostoru FU, Knjaževačka 2a. Na programu će se naći dela Šumana, Griga, Čajkovskog i Rahmanjinova. Ulaz je slobodan.

Marina Trajković-Bidžovski je diplomirala i magistrirala solo pevanje na FMU u Beogradu, u klasi prof. Radmile Bakočević. Solističke koncerte priredila je na svim značajnim koncertnim scenama u Beogradu i širom Srbije. Na sceni Beogradske opere pevala je ulogu Mimi u Pučinijevoj operi “Boemi”, a u Srpskom knjaževskom teatru u Kragujevcu ulogu Stanke u operi Biničkog “Na uranku”. Nastupala je kao solista sa simfonijskim orkestrima RTS i Vojske Jugoslavije, kao i sa kamernim orkestrima Pro Klasika i Šlezinger. Sarađivala je sa dirigentima: M. Jaguštom, M. Janoskim, A. Šurevim, D. Savićem, N. Žličarom, S. Jovanovićem, M. Nikolićem, K. Tasić, A. Vujićem, M. Nešićem. Nastupala je na festivalima BEMUS, BELEF, OKTOH, Mokranjčevi dani, Muzička jesen, Jesen na Čukarici, Obzorja na Tisi, Musiche in mostra i drugim. Snimala je za RTS i TV Prištinu. Gostovala je u Rusiji, Portugaliji, Norveškoj, Grčkoj, Češkoj, Italiji, Republici Srpskoj i Crnoj Gori. Pedagoškim radom se bavi od 1993. godine. Trenutno je vanredni profesor na Filološko umetničkom fakultetu u Kragujevcu. Nјeni studenti su dobitnici nagrada na republičkim i međunarodnim takmičenjima, a takođe su i članovi operskih studija u Narodnom pozorištu u Beogradu i Kamernoj operi Madlenijanum. Održala je majstorski kurs u Kragujevcu, kao i dva kursa u Norveškoj (Foldal, Tinsed). Bila je član žirija na takmičenjima Nikola Cvejić, Obzorja na Tisi, Lazar Jovanović i Petar Konjović.