Na „4. Susretima studenata gitare akademija i fakulteta muzike u regionu“, koji su se održali u Novom Sadu  od 2 – 5. juna 2022. god u organizaciji Akademije umetnosti u Novom Sadu, Fakultet umetnosti iz Niša predstavljali su Damjan Stanković  (I godine OAS) iz klase vanr. prof. mr Miloša Janjića i Aleksandra Avramović (IV godina OAS) iz klase doc. dr um. Slobodana Milivojevića. Naši studenti su se izuzetno uspešno predstavili publici poluresitalima 03. juna, u sali Muzeja Vojvodine, deleći večernji program sa studentima Akademije „Franc List“ iz Budimpešte.

Na ovogodišnjim Susretima studenata gitare, pored našeg fakulteta, učestvovali su i FMU-Beograd, Akademija umetnosti – Novi Sad, Akademije „Franc List“ iz Budimpešte, Akademija umjetnosti Univerziteta u Banjoj Luci i Muzička akademija Univerziteta u Sarajevu.