U petak 17.11.2023. godine u 19 sati biće održan Koncert za dva klavira uz pratnju gudačkog orkestra Fakulteta i učešće gudačkog kvarteta “Perdendosi”. Nastupiće mr Milena Rajković i Marta Kržič (Ljubljana) kao solistkinje na dva klavira, koncertom će dirigovati Ivan Đačić, saradnik u nastavi, dok će gosti koncerta biti gudački kvartet “Perdendosi” iz klase prof. mr Aleksandra Jakovljevića, koji čine: Aleksa Spasić, violina, Tijana Filipović, violina, Anđela Dugonjić, viola i Nenad Ilić, violončelo. Koncertmajstor Gudačkog orkestra Fakulteta umetnosti je Milica Mitrović. Na programu su dela Klementija, Mocarta i Borodina.

Program:

• V. A. Mocart: Mala noćna muzika, 1. stav
  • V. A. Mocart / E. Grig: Sonata za klavir C-dur K 545
  • A. Borodin: Gudački kvartet A-dur, 1. stav
  • Clementi (arr. Joseph McSpadden): Sonatina concertata Op. 36 br. 1 za dva klavira uz pratnju orkestra
  • Clementi (arr. Joseph McSpadden): Sonatina concertata Op. 36 br. 3 za dva klavira uz pratnju orkestra