Fakultet umetnosti u saradnji sa Studentskim kulturnim centrom Univerziteta u Nišu organizuje majstorski kurs prof. Ine V. Šorohove, dekana Fakulteta muzičke umetnosti Kemerovskog državnog instituta za kulturu i profesora Departmana za dirigovanje i akademsko pevanje, kao i umetničkog direktora Akademije pozorišnog hora i Međunarodnog festivala – takmičenja “Sibirijada”. Majstorki kurs će se održati u periodu od 16 do 20. aprila 2018. godine na Fakultetu umetnosti u Nišu na kome će studenti Fakulteta umetnosti  biti aktivni i pasivni učesnici, dok će Ženski hor Studentskog Kulturnog Centra biti hor moderator.

Završni celovčernji koncert na kome će nastupiti Ženski hor Studentskog Kulturnog Centra i Mešoviti hor Fakulteta umetnosti kao gosti, pod dirigentskim vođstvom prof. mr Ivane Mirović biće održan u četvrtak, 19. aprila 2018. godine, sa početkom u 20 sati, u Koncertno-izložbenom prostoru Fakulteta umetnosti, Knjaževačka 2a.