U okviru Erazmus + programa mobilnosti nastavnika, prof. Katarina Đorđević je gostovala od 22 do 28. oktobra 2017. godine na Univerzitetu Robert Gordon, Aberdin u Škotskoj (The Robert Gordon University, Gray’s School of Art). Tokom boravka na ovoj prestižnoj instituciji, održala je predavanja na temu primene materije u savremenoj vizuelnoj umetnosti „Materials in Art: Meanings and Usage“, master klas za studente 3 i 4 godine osnovnih studija, master klas za studente master studija slikarstva i mentorske, individualne konsultacije sa studentima master studija. Prof. mr Katarina Đorđević je u galeriji Grejeve škole umetnosti izložila grafike i prezentovala svoj umetnički opus nastao u periodu 2012-2016. godine.