mr Perica Donkov, redovni profesor na Fakultetu umetnosti, učestvovao je u radu žirija na dvanaestom nacionalnom konkursu Niš Art Fondacije „MLADI 2018“. Na osnovu razmatranja i rada žirija na dvanaestom nacionalnom konkursu Niš Art Fondacije „MLADI 2018“ koji je raspisan 25. marta 2018. i trajao do 23. aprila 2018. godine, učestvovalo je 530 mladih umetnika od 18 do 35 godina i pristiglo je preko 1300 radova, žiri u sastavu Neda Arnerić, mr Perica Donkov i Kristina Ristić je napravio izbor radova od 46 autora iz raznih delova Srbije. Nakon premijernog otvaranja izložbe u Nišu, svečano otvaranje u Beogradu zakazano je za sredu 13. juna 2018. godine u Galerijski prostor Kuće legata, Kneza Mihaila 46, Beograd. Na izložbi pored ostalih autora učestvuje osam autora koji su studije završili na Fakultetu umetnosti u Nišu.