U ponedelјak, 11. juna u 19 sati, u Galeriji Grafičkog kolektiva u Beogradu, svečano je otvoren “12. GRIFON – izložba izabranih radova sa 12. konkursa za najbolјi grafički dizajn u Srbiji, Republici Srpskoj i Crnoj Gori u 2016. i 2017. godini”, na kojem izlažu mr Slavica Dragosavac, vanredni profesor i dr Milјana Radenković, asistent na Departmanu za primenjene umetnosti Fakulteta umetnosti u Nišu. Izložba će biti otvorena do 30 juna 2018. godine.

Selekciona komisija u sastavu Andrej Dolinka, dizajner, Miroslav Karić, istoričar umetnosti, Dragana Lacmanović, grafička dizajnerka, Viktor Mijatović, grafičar – grafički dizajner, Jovan Trkulјa, kreativni direktor “Piter Gregson Studia” od pristiglih prijava izabrala je 33 autora i preko 60 radova u sledećim kategorijama: Knjiga i druge publikacije, Vizuelni identitet, Plakati i oglašavanje, Ambalaža, Tipografsko pismo, Promotivni materijal i hartije od vrednosti, Filmska, video i TV-grafika i Web-dizajn.

“GRIFON je osnovan u saradnji sa firmom Quadra Graphic 1996. godine sa cilјem da stimuliše i razvija profesionalne standarde u oblasti grafičkog dizajna. Ova specijalizovana manifestacija bijenalnog karaktera tokom dve decenije razvila se u relevantni punkt za vrednovanje i sučelјavanje različitih poetika pružajući realan uvid u aktuelnu produkciju grafičkog dizajna u Srbiji, Republici Srpskoj i Crnoj Gori” naveli su iz Grafičkog kolektiva.