Reprezentativna izložba Međunarodni prolećni salon – “Buđenje”, objedinjuje dela 112 stvaralaca, iz Srbije i okruženja, koji su odgovorili na konkurs umetničkog udruženja DivArt i prošli selekciju. Postavka sintetizuje raznorodne radove slikara i vajara različitih generacija i stremlјenja, poetika i tehnika.

Međunarodni žiri u sastavu: Bilјana Vuković (grafičarka, prof. FLU, Beograd), Petar Hranuelli (akademski vajar, Zagreb), Maja Živanović, (novinar i likovni kritičar, Beograd), Slavica Obradinović (istoričar umetnosti, Beograd) i Melissa Potter (multimedijalna umetnica, Columbia College Chicago,USA), odlučivao je o nagradama i pohvalama u kategorijama – slikarstvo i skulptura.

Na izložbi učestvuju i studenti Departmana za likovne umetnosti, Ljubica Nedelјković sa radom “Buđenje samospoznaje” (ulјe na platnu), Darko Stefanović sa radom “Velaskez” (mozaik), Helena Cetković sa radom “Stopalo”(zgrafito), Aleksandra Stojanović sa radom “Interakcija” (kombinovana tehnika), Minja Milanović sa radom “Buđenje Venere” (ulјe na platnu) i Sofija Kovačević sa radom “Buđenje prirode” (zgrafito).

Izložba “Buđenje 2022” biće otvorena u Galeriji DivArt na Kosančićevom venacu 3 u Beogradu u utorak 12. aprila 2022. godine u 19 časova. Izložba će biti otvorena do 11. maja 2022. godine.