Na nagradnom konkursu za plakat studenata umetničkih fakulteta, sa temom “365 dana bez duvana“ Instituta za javno zdravlјe Srbije „Dr Milan Jovanović Batut”, studenti Departmana za primenjene umetnosti, pod mentorstvom red. prof. dr um. Slavice Dragosavac i asistenta dr um. Jovane Nikolić, osvojili su prvu i drugu nagradu, dve prateće nagrade i šest učešća na finalnoj izložbi.  Čestitamo!

Plakat studentkinje četvrte godine Minje Đorđević osvojio je prvo mesto, Irene Tasić, studentkinje treće godine nagrađen je drugom nagradom, dok su Milica Zdravković i Ksenija Stanković, studentkinja četvrte i treće godine, osvojile prateće nagrade.

Radovi Jane Novaković, Marka Cukavca, Andrijane Jovanović, studenata treće godine kao i radovi Nadežde Ristić, Marte Pejčić i Jovane Milojević, studentkinja četvrte godine, uvršteni su u zvaničnu selekciju za izložbu.

Nagradni konkurs je raspisala Kancelarija za prevenciju pušenja u Centru za promociju zdravlјa Instituta za javno zdravlјe Srbije „Dr Milan Jovanović Batut”, za studente umetničkih visokoškolskih ustanova, na temu 365 dana bez duvana”. Plakati studenata Departmana za primenjene umetnosti Fakulteta umetnosti u Nišu će biti izloženi u sklopu nagrađenih i selektovanih radova studenata umetničkih fakulteta Srbije.