Studenti III godine Fakulteta umetnosti na Departmanu za primenjene umetnosti osvojili su prve tri nagrade na nagradnom konkursu firme Webelinx za dizajn aplikacije/igre za mobilne uređaje.

Na konkursu, koji je organizovan povodom saradnje sa firmom Webelinx iz Niša, 25. decembra, prvu nagradu dobio je Luka Simić, drugu Saša Aleksić, a treću Filip Dukić, studenti III godine Departmana za primenjene umetnosti. Mentor red. profesor Slobodan Jelesijević, stručni saradnik Sanja Dević.

Konkurs je bio otvoren do 17. februara 2015. godine, a pobednici su osvojili vredne nagrade: prva nagrada je iPad mini, druga mobilni telefon, a treća tabla za crtanje. Pored nagradnog konkursa za studente, Firma je obezbedila i praksu ovim studentima u trajanju od dve nedelje.

Studenti koji su se, takođe, kvalifikovali za praksu su Jefimija Kocić, student master studija, Stefan Dimitrijević, student IV godine i Emilija Milošević, student III godine Departmana za primenjene umetnosti.