Međunarodna izložba „Mozaik malog formata”otvorena je u Maloj galeriji ULUPUDS-a, u Uzun Mirkovoj ulici broj 12 u Beogradu,  10. oktobra 2023. u 19 časova.

Mozaik Malog Formata je međunarodna izložba koja bitno utiče na razvoj ove likovne tehnike i na povećanje vidljivosti mozaika i aktuelizovanje savremenih mozaičkih praksi. Takođe ona pruža uvid

u najnovije ideje i kretanja u polju mozaika. Projekat se realizuje kao godišnja izložba koja daje snažan

podsticaj uspostavljanju jake domaće mozaičke likovne scene, kao i na njeno predstavljanje i pozicioniranje u evropskim okvirima kroz unapređivanje međunarodne saradnje. Izložba otkriva nove, posebno mlade, talentovane autore i promoviše njihov rad. Ove godine izlaže četrdesetak autora iz Crne Gore, Severne Makedonije/Australije, Bosne i Hercegovine, Poljske i Srbije.

Na izložbi učestvuju i studentkinje osnovnih akademskih studija Slikarstva Fakulteta umetnosti iz Niša: Ljubica Nedeljković sa mozaikom „ Pejzaž”, Saša Anđelković sa mozaikom „Armadilo” i Natalija Ilić – dobitnica nagrade „Borislav Boro Nježić” za najuspešniji studentski rad za mozaik „Pejzaž”.

Izložba će biti otvorena do 21. novembra 2023. godine.