Zajednički umetnički projekat studenata i nastavnika na Departmanu za primenjene umetnosti, predmet Plakat, zamišlјen je kao vidlјivo pozicioniranje aktuelnih dešavanja umetničke studentske prakse, kroz digitalnu platformu Plaka®t koja podrazumeva postavlјanje izabranih plakata iz nastavnih i vannastavnih aktivnosti, na instangram profil i posebnu celinu na sajtu Izložbene sezone Fakulteta. Plaka®t će nedelјno predstavlјati jedan studentski plakat, po izboru tročlane komisije, profesora i asistenta sa predmeta Plakat, i studenta čiji je rad prethodne nedelјe izabran.

Projekat ima za cilј da uspostavi virtuelnu galeriju koja markira izuzetna dostignuća mladih autora iz oblasti grafičkog dizajna i poveća sveukupnu digitalnu vidlјivost Fakulteta umetnosti u Nišu. Autori su mr Slavica Dragosavac, vanredni profesor i asistent Jovana Nikolić.