Fakultet umetnosti u Nišu potpisao je Memorandum o saradnji sa Ministarstvom za rad, zapošlјavanje, boračka i socijalna pitanja. Deca palih boraca, ratnih vojnih invalida i boraca ubuduće će moći besplatno da studiraju na 32 fakulteta u zemlji, predviđeno je Memorandumom o saradnji, koji su u petak 06. novembra 2015. godine potpisali ministar za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Aleksandar Vulin i dekan Fakulteta umetnosti u Nišu prof. dr Suzana Kostić.

Studenti neće biti finansirani iz republičkog budžeta, već će sredstva za njihovo školovanje izdvojiti sami fakulteti iz sopstvenih prihoda.

Dekan Fakulteta umetnosti u Nišu Suzana Kostić istakla je da je potpisivaje Memoranduma velika stvar koju fakulteti čine za potomke palih u oružanim sukobima.
“Kad vidite omladinu koja je izgubila nekog svog, zato što je imao visok nivo svesti šta brani, čini mi se da je malo ono što smo do sada uradili za njih”, rekla je Suzana Kostić.