Fakultet umetnosti u Nišu u okviru projekta “Unapređenje izvođačkih sposobnosti mladih flautista” organizuje otvorena predavanja kao i dvodnevni majstorski kurs za flautu i jednodnevni majstorski kurs za muzičku produkciju nakon čega će polaznici oba kursa učestvovati u studijskom snimanju diskografskog izdanja i koncertnom izvođenju. Informacije o kotizaciji za učešće na majstorskim kursevima možete naći u nastavku objave a broj polaznika je ograničen. Realizaciju projekta je podržalo Ministarstvo kulture i informisanja Republike Srbije.

Ovaj projekat Fakulteta umetnosti u Nišu teži unapređenju izvođačkih sposobnosti studenata muzičke umetnosti, kako na javnim izvođenjima tako i u studijskim uslovima i upoznavanje celokupnog procesa audio produkcije.

Majstorski kurs flaute i predavanje flautiste Mišela Belavansa

Dvodnevni Majstorski kurs za flautu i predavanje “Prevazilaženje treme na javnom nastupu i studijskom snimanju sa posebnim osvrtom na podršku i vibrato” održaće flautista Mišel Belavans, profesor flaute za napredne kurseve na Ženevskom konzervatorijumu (HEM Švajcarska), u utorak 23. i sredu 24. oktobra 2018. godine.

Detalјnije o predavanju i majstorskom kursu kao i prijave možete pogledati OVDE.

Majstorski kurs muzičke produkcije i predavanje prof. Dejana Pejovića

Jednodnevni Majstorski kurs muzičke produkcije i predavanje profesora Dejana Pejovića, vanrednog profesora Fakulteta dramskih umetnosti u Beogradu, biće održano u ponedelјak 29. oktobra 2018. godine na kome će polaznici imati priliku da upoznavaju celokupni proces audio produkcije flaute i klavira. Nakon toga će polaznici oba kursa učestvovati u studijskom snimanju diskografskog izdanja i koncertnom izvođenju snimlјenih materijala.