Prof. Johnatan Blackwood, sa Robert Gordon Univerziteta iz Aberdina u Škotskoj, Velika Britanija, boraviće u okviru Erazmus+ programa na Fakultetu umetnosti u Nišu od 13. do 17. maja 2019. godine.

Prof. Blackwood će održati predavanja na temu “An Anatomy of the Contemporary Art World” i “Contemporary Curatorial Practices in the UK”, u sredu, 15. maja 2019 godine u 14 časova u Multimedijalnog sali br 8 Univerziteta u Nišu.

U četvrtak 16. maja 2019. održaće seminar o organizaciji izložbi, sistemu, kuratorstvu i fondovima, u prostorijama Departmana za likovne umetnosti u Umetničkoj školi, sa početkom u 11 časova.

Predavanje “An Anatomy of the Contemporary Art World” je usmereno ka analizi rada dva savremena umetnika, jedne umetničke institucije i jednog stvaraoca pod pokrovitelјstvom institucija, i uspostavlјanju strategije uklјučivanja u savremeni umetnički svet iz  ugla Velike Britanije dok se predavanje “Contemporary Curatorial Practices in the UK” fokusira na pravlјenje izložbi, pripreme izložbi od inicijalne ideje do finalne izvedbe, na aspekte finansiranja, razvoj i karijerne putanje u umetničkoj kritici i organizovanju izložbi iz perspektive Velike Britanije.