Premijera opere “Karmen” Ž. Bizea (zajednički projekat Fakulteta umetnosti u Nišu, Niškog simfonijskog orkestra i Narodnog pozorišta Niš) biće u utorak, 14.6.2022. godine (i druga premijera 17.6.2022.) u 20 časova u Narodnom pozorištu u Nišu. Nastupaju profesori Fakulteta umetnosti u Nišu – solisti: mr Aleksandra Ristić, mr Saša Arsenkov i mr Katarina Simonović-Ivanković,  saradnik u nastavi Marko Milisavljević, asistent dr um. Ana Kazimić, alumni FU u Nišu Nikola Mikić, studenti FU u Nišu:  Lazar Lazarević, Jelena Jovanović, Nena Đurić, Nikola Stamenković, Miona Vukadinović, Ema Ćoćić, Milica Rakić, Damjan Mišić i Emil Verzio, kao i hor Fakulteta umetnsti u Nišu “Maestrini” (dirigent mr Ivana Mirović).  Režija: Ivan Vuković. Dirigent: Dejan Savić/Dijana Cvetković.