U Gradskoj kući u Nišu održan je prijem za studente i nastavnike Fakulteta umetnosti u Nišu koji su na prestižnom međunarodnom takmičenju Svetski trofej u Kanadi ostvarili veliki uspeh. Zamenik Gradonačelnika Miloš Banđur primio je studente Dejanu Radanović, pobednicu Svetskog trofeja i Stefana Popovića koji je zauzeo treće mesto na istom takmičenju, kao i docente Nikolu Pekovića i Andriju Minčića i saradnika Nikolu Cvetkovića koji su kao trio “Art Family” takođe osvojili Svetski trofej u Kanadi.

Zamenik Gradonačelnika Miloš Banđur istakao je da mu je veliko zadovolјstvo što može da ugosti ovako mlade, akademski ostvarene i uspešne lјude, što je, kako je rekao, i ogroman uspeh njihovog matičnog fakulteta. ”Tri mlada profesora osvojila su prvu nagradu, a njihova studentkinja je osvojila takođe prvu nagradu, što je jedinstven slučaj u  68 godina tog međunarodnog takmičenja koje okuplјa najbolјe muzičare na harmonici na svetu, kada je klasična muzika u pitanju. Radi o talentovanim i vrednim lјudima, koji su uložili mnogo rada, vežbe i priprema, što  se na kraju i dokazalo ovim velikim uspehom, na čemu im iskreno, u ime grada, čestitam”, rekao je Miloš Banđur.

Pored formalnih tema koje su bile vezane za njihov uspeh u Kanadi razgovarali su i o Fakultetu umetnosti, talentovnim i mladim nastavnicima kao i o kulturi u Gradu Nišu.