Prof. dr Suzana Kostić, redovni profesor i dekan Fakulteta umetnosti u Nišu, i profesor harmonike mas. Nikola Peković, docent, posetili su Kemerovski državni institut za kulturu u Rusiji u okviru međunarodne saradnje ove institucije i Univerziteta u Nišu. Reč je o zvaničnoj uzvratnoj poseti Kemerovskom državnom institutu za kulturu KEMGIK, a u okviru akademske razmene Fakulteta umetnosti Univerziteta u Nišu i ruskog Državnog instituta za kulturu Kemerova, na poziv rektora prof. dr Aleksandra Viktoroviča Šunkova.

Ovom prilikom prof. dr Suzana Kostić uručila je prof. dr Aleksandru Viktoroviču Šunkovu Plaketu Fakulteta Državnom institutu za kulturu Kemerovo, u znak zahvalnosti na dosadašnjoj i intenziviranju buduće saradnje na dobrobit oba Fakulteta. U okviru posete učestvovali su u radu žirija VII Međunarodnog festivala iz oblasti muzičkog stvaralaštva „Sibirijada” a Nikola Peković je održao dvodnevni master klas iz harmonike.