dr Slobodan Radojković, vanredni profesor, mr Bojan Živić, redovi profesor, Danijela Dimitrijević, alumni Fakulteta umetnosti u Nišu učesnici su projekta „Međunarodni uticaj u savremenoj grafici” koji se realizuje zahvalјujući saradnji niških i italijanskih grafičara. U okviru projekta italijanskoj publici, izvodeći srpske kompozitore, predstavio se i trio Anima u sastavu flautiskinja Ana Veličković Igić, vanredni profesor, sopran Aleksandra Ristić, redovni profesor i pijanistkinja Ingrid Janković, saradnik na Fakultetu umetnosti u Nišu, u gradu Verčeli kod Milana.

Projekat koji se realizuje u Italiji ima dva dela, prvi se odvijao od 6. do 10. oktobra u organizaciji Roberta Đanonetija, gde su grafičari započeli svoje radove u tehnici visoke štampe, nakon čega su se realizovane matrice štampale tokom drugog dela projekta od 11.do 16.oktobra u mestu Vareze za čiju je organizaciju zadužena Klaudija Kanavezi, kustos Galerije u katedrali grada Vareze.

Na grafičkoj radionici u Sićevu 2016. godine dr Slobodan Radojković i Roberto Đanoneti, poznati italijanski grafičar pokrenuli su projekat koji je realizovan u grafičkoj radionici u Sićevu, a tada je dogovorena i uzvratna poseta niških grafičara u Italiji.