U okviru Naučnopopularnog i obrazovnog programa, u Maloj sali NKC- a u sredu, 19. maja 2021, od 18 sati, predstavlјena su izdanja Fakulteta umetnosti u okviru programa “Rad fakulteta Univerziteta u Nišu za vreme Kovida 19”.

O izdanjima Fakulteta umetnosti govorili su vanredni profesori dr Danijela Stojanović i dr Danijela Zdravić Mihailović kao i Vesna Gagić.  Fakultet umetnosti, predstavio je dve monografije, Estetski doživlјaj u nastavi muzike, čiji je autor Danijela Zdravković Mihailović i Faktori postignuća u muzičkom obrazovanju, autora Danijele Stojanović. Predstavlјena su i štampana, elektronska i audio izdanja fakulteta. O najnovijem diskografskom izdanju govorila je red. prof. mr Anđela Danković.