Promocija izložbenog kataloga “Srpska moderna umetnost kroz prizmu godišnjice Miloja Milojevića i Save Šumanovića” autora Vesne Gagić, u izdanju Fakulteta umetnosti u Nišu, održaće se u sredu 14. marta 2018. godine sa početkom u 13 časova u sali broj 6 na Fakultetu umetnosti u Nišu.

Na promociji će govoriti dr Miomira Đurđanović, Fakultet umetnosti u Nišu, Mara Makarić, viši kustos narodnog muzeja u Nišu i Snežana Bojović, bibliotekar savetnik, upravnica Univerzitetske biblioteke “Nikola Tesla” u Nišu.

Izložbeni  katalog Srpska moderna umetnost kroz prizmu godišnjice Miloja Milojevića i Save Šumanovića nastao je kao istoimeni projekat u organizaciji Fakulteta umetnosti u Nišu, za čiju realizaciju je bila zadužena Biblioteka Fakulteta. Sama priprema, postavka i realizacija izložbe imala je svoje pripremne i metodološke faze, kao i glavni cilј, a to je obeležavanje značajnih godišnjica srpskih umetnika na način na koji sami umetnici to i zaslužuju. Koncepcijska postavka izložbe sledi i sadržajnu pripremu kataloga gde su pojedinačno prikazani svi izložbeni panoi sa dodatnim tekstom o svakom izabranom materijalu. Katalog je podelјen na dve osnovne celine u kojima su prikazani slikar Sava Šumanović i muzički umetnik Miloje Milojević. Vredna poštovanja i pažnje jeste i svesrdna pomoć u pripremi i realizaciji izložbe koju dugujemo Galeriji slika Sava Šumanović“ u Šidu – Ustanovi kulture od nacionalnog značaja i SOKOJ-u – Organizaciji muzičkih autora Srbije. U realizaciju samog projekta i izložbe Fakultetu se pridružio i novoosnovani Ogranak SANU u Nišu.