Promocija monografije o Konstantinu Babiću i Paji Jovanoviću u izdanju Fakulteta umetnosti, Univerziteta u Nišu održaće se u petak 28. maja 2021. godine sa početkom u 18 sati u kripti crkve sv. Marka u Beogradu.

U ovom koncertno izložbenom prostoru biće postavlјena izložba posvećena ovoj dvojici velikana naše umetničke scene, a emitovaće se i kratki film posvećen profesoru Konstantinu Babiću. Promociju će otvoriti unuka prof. Koste Babića, Bojana Babić, koja će na klaviru izvesti kompoziciju “Preludi giocosi”. U nastavku će govoriti mr Branka Ivković Petronić, koja će ujedno biti moderator promocije. Pored nje govoriće i recenzentkinja dr Tatjana Brzulovuć Stanisavlјević, bibliotekar savetnik univerzitetske biblioteke u Beogradu kao i Vesna Gagić, bibliotekar FU u Nišu, autor ovog izdanja. U nastavku programa, predstaviće se trio Anima, koji čine red. prof. mr Aleksandra Ristić – sopran, red. prof. spec. Ana Veličković-Igić – flauta i doc. spec. Ingrid Janković – klavir, a koji ima ekskluzivna prava za izvođenje dela kompozitora Konstantina Babića.

Podršku za dvojezično izdanje (na srpskom i engleskom jeziku) projektom u 2020. godini dalo je Ministarstvo kulture i informisanja Republike Srbije.