Teodora Nikolić, studentkinja četvrte godine Departmana za primenjene umetnosti, pod mentorstvom red. prof. dr um. Slavice Dragosavac i asist. dr um. Jovane Nikolić, osvojila je prvu nagradu za plakat Tri praseta za pozorišnu predstavu za decu na konkursu 17. Internacionalnog bijenala pozorišnog plakata za mlade umetnike u Polјskoj. Čestitamo!

Od pristiglih više od 700 radova iz 13 zemalјa, selektovan je 81 plakat za izložbu i među njima se nalaze radovi Pauline Aleksić, studentkinje četvrte godine, Marte Pejčić, studentkinje treće godine i Mine Živić, studentkinje Master studija.

Dodelјene su 3 glavne i 6 pratećih nagrada, a proglašenje nagrađenih autora i izložba selektovanih radova se održalo 20. avgusta u foajeu pozorišta Vanda Šemaškova, u gradu Žešovu, u Polјskoj. Bijenale je održano u okviru četvorodnevnog Međunarodnog festivala umetnosti TRANS/MISIJE – Trójmorze, čiji je suosnivač Ministarstvo kulture, nacionalnog nasleđa i sporta Republike Polјske.