Izložba „Radovi na papiru II“ u gradskoj Galeriji „Rafael Mihajlov“u Velikom Trnovu, Bugarskoj, obuhvata 64 radova na papiru 25 autora i predstavlja presek aktuelnog stvaralaštva nastavnika Departmana za likovne umetnosti i nastavnika i saradnika Departmana za primenjene umetnosti.

Ova manifestacija predstavlja nastavak dugogodišnje uspešne saradnje Univerziteta u Nišu, Fakulteta umetnosti u Nišu i Univerziteta u Velikom Trnovu „Sv. Kiril i sv. Metodi“, Fakulteta likovnih umetnosti.

Izložbu su 17. oktobra 2023. godine, u prisustvu brojnih gostiju, otvorili prof. dr Svetoslav Kosev, dekan i prof. dr Vladimir Avramov, zamenik dekana Fakulteta likovnih umetnosti Univerziteta u Velikom Trnovu.  Uvodnu reč o izložbu su upriličili  prof. mr Katarina Đorđević, prodekan za kvalitet i međunarodnu saradnju i vanr. prof. mr Vladan Ranđelović sa Fakulteta umetnosti u Nišu, Univerziteta u Nišu.

Publika će moći da poseti izložbu do 29. oktobra 2023. godine.