Studentski umetnički radovi posvećeni nauci, nastali na predmetu Grafičke komunikacije na Departmanu za primenjene umetnosti Fakulteta umetnosti u Nišu pod mentorstvom van.prof. Anite Milić i ass. dr Miljane Radenković, predstavljeni su na izložbi “U ime algoritma”, u okviru Festivala S.U.T.R.A. 2019, posvećenom spoju umetnosti, tehnologije, raznovrsnog i autentičnog, koji se održava u Muzeju nauke i tehnike u Beogradu od 10. do 23. septembra 2019. godine.

Festival S.U.T.R.A., najstariji festival u Srbiji posvećen spoju umetnosti, nauke i tehnologije, ove godine obeležava deset godina postojanja, pružajući nove perspektive neophodne za razvoj društva, postavljajući pitanja, kritikujući, nudeći odgovore, provocirajući i motivišući.