Fakultet umetnosti u Nišu u okviru projekta “Unapređenje izvođačkih sposobnosti mladih gitarista”, autora Miodraga Obradovića, organizuje otvorena predavanja i trodnevni majstorski kurs za gitaru nakon čega će polaznici kursa učestvovati u studijskom snimanju diskografskog izdanja i koncertnom izvođenju. Broj polaznika je ograničen. Realizaciju projekta je podržalo Ministarstvo kulture i informisanja Republike Srbije.

Ovaj projekat Fakulteta umetnosti u Nišu teži unapređenju izvođačkih sposobnosti studenata muzičke umetnosti, kako na javnim izvođenjima tako i u studijskim uslovima sa upoznavanjem celokupnog procesa audio produkcije.

Trodnevni Majstorski kurs za gitaru i predavanje “Prevazilaženje treme na javnom nastupu i studijskom snimanju” održaće gitarista Ištvan Roemer, redovni profesor gitare na Muzičkoj akademiji Sveučilišta u Zagrebu (Hrvatska), od utorka 21. do četvrtka 23. septembra 2021. godine.

Detalјnije OVDE

Jednodnevni Majstorski kurs muzičke produkcije i predavanje„ Muzička produkcija – gitara“ Dejana Pejovića, redovnog profesora Fakulteta dramskih umetnosti u Beogradu, biće održano u subotu 9. oktobra 2021. godine  na kome će polaznici imati priliku da upoznaju celokupni proces audio produkcije gitare. Nakon toga će odabrani polaznici kursa učestvovati u studijskom snimanju diskografskog izdanja.

Detalјnije OVDE.