14.10.2022.god. u velikoj sali Centra za kulturu, Travnik (BiH), u okviru projekta “Moderato” udruge Vokalnog sastava “Ad libitum”, mr Katarina Simonović Ivanković, vanr. prof. Fakulteta Umetnosti u Nišu, održala je solistički koncert – resital. Klavirska saradnja: mr Ana Aćimović, samostalni stručni saradnik na Fakultetu Umetnosti Priština – Zvečan (KiM).

Na programu su bila dela: F. Lista, P. I. Čaikovskog, I. Bajića, St. Biničkog i S. Hristića.

14-15. 10.2022. u srednjoj  glazbenoj školi “Jakob Gotovac” u N. Travniku, u kamernoj sali Centra za kulturu  Travnik, prof. Katarina Simonović Ivanković  održala je majstorski kurs solo pevanja učenicima srednjih škola BiH, iz Zenice, I. Sarajeva, Žepča i Travnika.  Klavirski saradnici na kursu su bile mr Ana Aćimović i Andrijana Bugarin.