Kolektivna izložba radova studenata Departmana za primenjene umetnosti Fakulteta umetnosti u Nišu pod nazivom „Vizuelnom retorikom do identiteta #3” otvorena je od 18. do 29. maja 2023. godine u Srećnoj galeriji SKC-a u Beogradu.

Na predmetu Grafičke komunikacije, kontinuirana saradnja nastavnika, saradnika i studenata iznedrila je generacije univerzalnih vojnika. Spremne za saradnju Sara Stojanović, Jovana Milojević, Minja Đorđević, Nadežda Ristić, Marta Pejčić, Ana Milenković, Jana Janić i Milica Zdravkovic, studentkinje su koje beleže velike uspehe. Njihova imena ovenčana su nagradama i umetničkim projektima. Iz tog razloga one brendiraju sebe kroz zadatak personalni veb sajt i izlažu predloge stranica sa ličnim pečatom, a sopstveni uspeh dizajniraju kreativno i profesionalno kako bi privukle pažnju korisnika i ostvarile komunikaciju. Osim toga, uspešno na trolistu predstavljaju i vizuelni identitet manifestacije Oktobarski salon.

U okviru Grafičkih komunikacija, motivacione slogane poznatih svetskih brendova izlažu Marko Cukavac, Jana Novaković, Andrijana Jovanović, Irena Tasić, Elena Denda, Marija Milosavljević, Ksenija Stanković, Ilija Samac, Nađa Stanisavljević, Danica Ćirić i Nevena Ristić sa izuzetno kreativnim konceptima.

Cilj nastavnog plana ovog uže stručnog predmeta je da studente osposobi za samostalno promišljanje i obavljenje kreativnog procesa u grafičkom dizajnu, odnosno, da kreira buduće profesionalce iz oblasti gafičkog dizajna. Znanje i veštine stečene iz Grafičkih komunikacija studenti potvrđuju kroz realizaciju konkretnih zadataka i drugih izložbi/projekata pod mentorstvom van. prof. Anite Milić i ass. dr um. Miljane Radenković. Ovim Fakultet umetnosti u Nišu već postaje prepoznatljiv i nezaobilazan brend u kulturi grada, zemlje i regiona.