Spec. Ana Veličković Igić, vanredni profesor i mr Saša Arsenkov, docent na Fakultetu umetnosti u Nišu, učestvovali su u žiriju finala Takmičenja za Frankofonu pesmu koje je održano u nedelju 29. marta 2016. godine u sali Niškog simfonijskog orkestra. U konkurenciji je 8 juniora (13-18) i 8 seniora (19-28), za dva najbolja učesnika pored profesora sa Fakulteta umetnosti odlučivao je žiri u sastavu Žan-Batist Kizen, direktor Francuskog instituta u Srbiji, Katrin Lanu, lektorka za francuski jezik u Novom Sadu i Snezana Spasić, vokalni solista i direktorka muzičke škole Naissa. Partneri Francuskom institutu u Srbiji su Centar za kulturu kao i Alijansa iz Kladova, SKC Niš, Muzička omladina Novog Sada, Savet Departmana Belfora.