Fakultet umetnosti u Nišu je, pored još četiri Fakulteta, učestvovao u projektu “Praktična Akademija” čija je završna konferencija održana 13. decembra 2017. godine u Oficirskom domu u Nišu. U okviru projekta održana je stučna praksa iz oblasti grafičkog dizajna za devetoro studenata sa Departmana za primenjene umetnosti, a prihvaćena rešenja su u procesu realizacije. Stručna praksa, odigrala se u letnjem periodu ove godine u inspirativnom okruženju omladinskog kampa na Kameničkom visu. Mentori na projektu: doc. Sanja Dević i asistent, Jefimija Kocić.

Projekat je realizovan od strane Udruženja Kamenica u okviru “Inicijative za zapošljavanje mladih“ (deo programa „znanjem do posla“) koji realizuje Tim za socijalno uključivanje i smanjenje siromaštva Vlade Republike Srbije, uz finansijsku podršku Švajcarske agencije za razvoj i saradnju (SDC).