Međunarodna izložba „Mozaik malog formata”, autorski projekat Petra Vujoševića, otvorena je 20. oktobra u Maloj galeriji ULUPUDS-a u Uzun Mirkovoj ulici 12 u Beogradu.

Ova izložba se redovno održava od 2006. godine kao godišnja izložba mozaika, po čemu predstavlja retkost ne samo u našoj zemlji, već i u region. Tokom proteklih 17 godina je na ovim izložbama učestvovalo preko 300 autora iz dvadesetak zemalja. Ostvareno je ne samo međusobno upoznavanje raznih mozaičkih scena i mnogih interesantnih stvaralaca, već je došlo i do preplitanja i kreativnog mešanja i uticaja jednih na druge. Tako  je savremeni mozaik dobi jedan novi podsticaj i uzlet ne samo u Srbiji nego i znatno šire.  Ovog puta svoja dela predstaviće 55 autora iz Bugarske, Severne Makedonije, Crne Gore, Hrvatske i Srbije. Na izložbi učestvuju i studenti osnovnih i master akademskih studija Slikarstva Fakulteta umetnosti iz Niša: Darko Stefanović sa mozaikom „Velaskez”, Natalija Stamenković sa mozaikom „Pejzaž”, Nikola Milanov sa mozaikom „Apples”, Helena Cvetković sa mozaikom „Plaža”, Jovana Đurić sa mozaikom „Autoportret” i Aleksandra Stojanović – dobitnica nagrade „Borislav Boro Nježić” za najuspešniji studentski rad za mozaik „Otuđeni”.

Izložba će biti otvorena do 3. novembra 2022. godine.