Studenti III i IV godine studijskog programa Muzička teorija na Departmanu za muzičku umetnost Fakulteta umetnosti u Nišu posetili su Međunarodno bijenale plakata pekinške opere. Ovaj specifičan tip opere poznat je kao spoj muzike (pisane za vokalno-instrumentalni ansambl), mimike, plesa i borilačkih veština, a prožet je folklornim elementima kineskog područja i brojnim simbolima.

Na izložbu, koja je bila postavljena u Galeriji savremene likovne umetnosti Niš, u Oficirskom domu Niša, studente je vodila dr um. Ana Kazimić, docent Fakulteta umetnosti u Nišu, u okviru vežbi iz predmeta Vokalna literatura 18. i 19. marta. Prethodno su, na nastavi, studenti bili upoznati sa karakteristikama ovog tipa opere uz “ilustracije” istih kroz audio-vizuelne primere.