Na ovogodišnjoj izložbi konkursnih radova ”Nagrade Ranko Radović u 2023. godini”, svoj projekat “Design Rocks” predstavile su vanredne profesorke Fakulteta umetnosti u Nišu, Anita Milić, Sanja Dević i Biljana Stanković. Projekat je premijerno prikazan na samostalnoj izložbi u Galeriji moderne umetnosti u Golupcu 2023. godine.

Autorke su svoj rad predstavile u trećoj kategoriji konkursa: televizijske emisije, izložbe ili multimedijalne prezentacije.

Žiri treće kategorije radio je u sastavu: Maja Lalić, d.i.a., (predsednica), Mirjana Bjelogrlić Nikolov, dipl.fil., urednik složenih projekata u Obrazovno-naučnom programu RTS-a i prof. dr Milorad Mladenović, d.i.a.

Javni poziv za konkurs raspisao je ULUPUDS – Udruženje likovnih umetnika primenjenih umetnosti i dizajnera Srbije, kao osnivač, i Univerzitet u Beogradu – Arhitektonski fakultet, Fakultet tehničkih nauka Novi Sad – Departman za arhitekturu i urbanizam, Institut za arhitekturu i urbanizam Srbije, Zadužbina Ilije Milosavljevića Kolarca, Urbanistički zavod Beograda, Inženjerska komora Srbije, Radio-televizija Srbije kao suosnivači. Nagrada Ranko Radović osnovana je sa ciljem da podstiče, razvija i afirmiše kritičko-teorijsku misao u oblasti arhitekture i arhitektonsko stvaralaštvo.

Izložba je otvorena u Muzičkoj galeriji Zadužbine Ilije M. Kolarca 21. decembra i trajaće do 28. decembra 2023. godine.

Pokrovitelji: Ministarstvo kulture Republike Srbije I Sekretarijat za kulturu grada Beograda