Fakultet umetnosti u Nišu učestvovao je na 1. festivalu stvaralaštva studenata umetničkih fakulteta Srbije „Tricikl“ održanog na Fakultetu umetnosti Zvečan Univerziteta u Prištini sa privremenim sedištem u Kosovskoj Mitrovici pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture Republike Srbije.

Studenti, profesori i gosti festivala imali su priliku da se upoznaju sa radom profesora Fakulteta umetnosti u Nišu, i to na dan otvaranja festivala 8. decembra, gost je bio profesor Zoran Ilić koji je izveo kaligrafski performans uz klavirsku pratnju Petra Ilića, profesora sa Fakulteta umetnosti Zvečan.

Drugog dana festivala, 9. decembra, održana je radionica klavirske muzike, profesorke mr Jovanke Aranđelović. Istog dana održan je prvi dan radionice Creative mania, profesorke Anite Milić i asistentkinje dr um. Miljane Radenković u studiju za grafički dizajn, kao i radionica Mixed media, koju je osmislila i realizovala profesorka Anđela Mujičić sa Fakulteta umetnosti Zvečan u saradnji sa profesorom mr Miroslavom Živkovićem.

Drugi dan radionica Creative mania i Mixed media uspešno je završen, a radovi sa radionica izloženi sledećeg dana na zatvaranju festivala.