Red. prof. dr Jelena Cvetković Crvenica, kao moderator sesije i izlagač, i stručni saradnik mas. Milica Jovanović, kao izlagač, učestvovale su na Drugom međunarodnom simpozijumu iz oblasti muzičke pedagogije “SIMPED 2021 – Muzička pedagogija – izazov, inspiracija, kreacija” u organizaciji Muzičke akademije Univerziteta Crne Gore u Cetinju.

Simpozijum je održan 8. i 9. aprila 2021. godine, pod pokrovitelјstvom Rektorata Univerziteta Crne Gore. Simpozijum je realizovan u vidu plenarnih izlaganja i sesija, podelјenih u tri tematske oblasti: muzička pedagogija, metodika nastave solfeđa i instrumentalna pedagogija. Okupio oko 45 izlagača iz zemlјe i inostranstva, a održan je putem Zoom platforme sa cilјem da okupi stručnjake iz regiona iz oblasti muzičke pedagogije, otvori mogućnosti za buduću saradnju ali, pre svega, da pruži nastavnicima muzike i studentima priliku da prošire svoja znanja u cilјu permanentnog obrazovanja i usavršavanja.