Međunarodna izložba “Žene slikari” je specifična smotra vizuelne umetnosti koja afirmiše žensko stvaralaštvo i promoviše razumevanje i uvažavanje kvaliteta raznovrsnosti. Na ovoj reprezentativnoj manifestaciji će biti predstavljeno 286 umetničkih radova 181 umetnice iz sedam zemalja: Savezna Republika Nemačka, Slovenija, Republika Hrvatska , Bosna i Hercegovina, Republika Srpska, Crna Gora i Srbija.

Na izložbi učestvuju studentkinja master akademskih studija Slikarstva Aleksandra Stojanović sa radom u kategoriji Grafika, kao i profesorke Fakulteta umetnosti iz Niša: vanredni profesor na predmetu Crtanje i slikanje dr um. Jelena Trajković Popivoda sa radom iz ciklusa “Vortex” u kategoriji Slikarstvo, vanredni profesor na predmetu Grafičke komunikacije master graf.dizajner Anita Milić sa radom u kategoriji Digital art, docent na predmetu Zidno slikarstvo master lik. umet. Maja Đurović sa radom “Maska 4” u kategoriji Skulptura, i asistentkinja na predmetu Grafika Dr um. Jovana Đorđević koja je i dobitnica Prve nagrade u kategoriji Grafika, za rad “Zupci vremena”.

Međunarodna izložba “Žene slikari”, 21. po redu, otvorena je 22. aprila u Centru za kulturu Majdanpek i posetiocima će biti dostupna do 12. maja.