Sanja Dević, docent i Jefimija Kocić, asistent na Fakultetu umetnosti u Nišu, učestvovale su na ovogodišnjem Međunarodnom Trijenalu proširenih medija. Na Međunarodnom Trijenalu proširenih medija predstavelјni su radovi oko 200 umetnika u Beogradu i još nekoliko gradova, objedinjeni temom “Rekonekcija”, a obuhvatali su niz umetničkih akcija, hepeninga, performansa, projekcija filmova i video-radova, predavanja i prezentacija.

U organizaciji Sekcije proširenih medija Udruženja likovnih umetnika Srbije (ULUS), Trijenale proširenih medija održano je od 18. aprila do 13. maja u Umetničkom pavilјonu “Cvijeta Zuzorić”, Galeriji ULUS i u drugim izlagačkim prostorima u Beogradu, Zrenjaninu, Vršcu, Šapcu, Smederevskoj Palanci i Pančevu, a cilј je bio da se predstavi javnosti izbor i presek aktuelnih i novijih tendencija na savremenoj umetničkoj sceni u oblasti proširenih umetničkih medija i drugih relevantnih intermedijalnih umetničkih formi. Selektori Trijenala su: Mihailo Ristić (koordinator), Vladeta Stojić (predsednik Odbora Sekcije proširenih medija), Vlada Milinković (koordinator), te Aleksandar Milosavlјević, Jelena Marta Glišić, Nenad Glišić i Vojislav Klačar. Počasni selektori su: Miroslav Lazović (predsednik UO ULUS-a), Olivera Vukotić (kustoskinja ULUS-a) i Dragan Cvetković (Umetnički savet ULUS-a). Trijenale će, osim u Pavilјonu “Cvijeta Zuzorić” i Galeriji ULUS, biti održano i u Kulturnom centru Grad i okolnim javnim prostorima, galerijama Transform art, Impact hub i Baraka, Modernoj galeriji Narodnog muzeja u Smederevskoj Palanci, Kulturnom centru Šabac, Narodnom pozorištu “Sterija” u Vršcu, Savremenoj galeriji Zrenjanin, Gradskom muzeju Pančevo, Gradskom muzeju Vršac, Jugoslovenskoj kinoteci, Domu kulture Studentski grad, Austrijskom kulturnom forumu, Rektoratu Univerziteta umetnosti, Fakultetu savremenih umetnosti u Beogradu, KCB-u… Program Trijenala realizuje se u saradnji ULUS-a sa Austrijskim kulturnim forumom, Kulturnim centrom Beograda, kompanijom “Ant Computers” i drugim partnerima i sponzorima.