Studentska izložba “Google Doodle – kratke animirane forme” u čast Oskaru Fišingeru, nemačko-američkom apstraktnom animatoru, filmskom stvaraocu i slikaru bez koga današnji interaktivni mediji ne bi postajali, biće predstavljena u okviru 6. “ANIMATOR FESTA – Evropskog festivala animiranog filma dece i mladih”, koji se održava u Jagodini od 12. do 16. septembra 2018. godine. Otvaranje izložbe je 13. septembra 2018. godine u 19:30 časova, u Alternativnom kulturnom centru u Jagodini.

Smatra se da je nemoguće simulirati Oskarove pokretne grafike, jer je pokret i boju pažljivo birao i planirao kako bi bili što prirodniji. Pomenuta činjenica bila je svojevrstan izazov studentima III i IV godine osnovnih i studentima master akademskih studija na Departmanu za primenjene umetnosti, a učinak se vidi u njihovim kreativnim idejama. Izloženi radovi nastali su pod mentorstvom Anite Milić, docenta i dr Miljane Radenković, asistenta na Fakultetu umetnosti.

Na ovogodišnjem “ANIMATOR FESTU” učestvuju asistent dr Miljana Radenković i studentkinja Ana Pavlović, koja je za svoj rad dobila specijalno priznanje na 6. Međunarodnom festivalu gifova #GIFEST6 u Subotici.