Nastavlјa se ciklus vebinara za studente iz oblasti audio-vizuelnih umetnosti pod nazivom “Umetnost nema granica” u organizaciji Studentskog kulturnog centra Niš u saradnji sa Fakultetom umetnosti u Nišu. Predavanje na temu “Inovativni pristup u nastavi klarineta: Moderne tehnologije, / akustika i interpretacija” održaće Luis Gomeš, profesor na Konzervatorijumu Univerziteta u Evori u Portugalu i Miloš Mijatović, profesor na Fakultetu umetnosti u Nišu, u četvrtak 13. avgusta 2020. u 17 časova uživo na Facebook stranici Studentskog kulturnog centra Niš kao i stranici Fakulteta umetnosti u Nišu i Akadmeskog hora SKC.

Luis Gomes je studirao na Nacionalnom konzervatorijumu, a diplomirao na Visokoj muzičkoj školi u Lisabonu (Escola Superior Musica de Lisboa), na Konzervatorijumu u Roterdamu, a poseduje i master iz psihologije i muzičke pedagogije sa Novog UniverzitetaFCSH u Lisabonu (FCSH Universidade Nova de Lisboa). Osvojio je nekoliko nagrada, a bio je i član žirija nekoliko nacionalnih i međunarodnih takmičenja za klarinet i bas klarinet. Nastupao je sa Svetskim orkestrom muzičke omladine Jeunesses Musicales, Mediteranskim omladinskim orkestrom, Novom portugalskim filharmonijom, Omladinskom simfonijom Sinfónica Juvenil i Omladinskim portugalskim orkestrom. Koncertirao je kao solista sa: Orchestrutopica, Orkestrom Cascais i Oeiras, Lisabonskom grupom za savremenu muziku, Orkestrom klarinetskog festivala Moterrei i Simfonijskim orkestrom PSP. Ostvaruje saradnju sa: Orkestrom Calouste Gulbenkian, Portugalskim simfonijskim orkestrom, Orchestrutopicom, Orkestrom Sinfonietta iz Lisabona i Metropolitanskim lisabonskim orkestrom. Član je Lisabonskog kvarteta klarineta, Lisabonske grupe za savremenu muziku, Ansambla Rumos, a i direktor je kulturne zajednice CULTIVARTE. Predavač je klarineta na Nacionalnom konzervatorijumu i Univerzitetu u Evori. Luis Gomes se umetnički izražava na klarinetu Selmer iz Pariza, na drvenim duvačkim instrumentima D’Addario i bežičnim piscima.

Miloš Mijatović (1982), diplomirao klarinet na Akademiji umetnosti u Novom Sadu u klasi prof. Nikole Srdića i Aleksandra Tasića. Specijalističke studije završio na Fakultetu umetnosti u Nišu u klasi prof. Ante Grgina. Usavršavao se kod eminentnih profesora kao što su: J. Gilad, M. Kolins, M. Bekavac, E. Molinari i M. Arinjon. Dobitnik prve nagrade na Internacionalnom takmičenju u Barleti, Italija 2005. i 2006. godine. Druga nagrada na Međunarodnom takmičenju mladih muzičara u Padovi, Italija. Specijalna nagrada na Internacionalnom takmičenju kamernih ansambala u Subotici. Ministarstvo kulture i Univerzitet u Novom Sadu dodelјuju mu specijalnu nagradu za umetničke aktivnosti, a 2011. godine dobija stipendiju švedske vlade. Nastupao je kao solista sa orkestrom Akademije umetnosti iz Novog Sada u Italiji, Francuskoj, Austriji, Švedskoj, Engleskoj i Srbiji. Nastupao je na nekim od najznačajnijih festivala u Srbiji i inostranstvu: NOMUS, Međunarodna tribina kompozitora, Internacionalni festival u Trolhetenu, Švedska, Muzički festival u Londonu, Engleska i IMPULS međunarodna Akademija za savremenu muziku u Gracu, Austrija. Od 2001-2006., nastupa kao prvi klarinetista Simfonijskog orkestra Akademije umetnosti u Novom Sadu. Od 2005. godine stalni je član Internacionalnog orkestra jugoistočne evrope na mestu prvog klarinetiste. Snimao je za TV i radio-stanice u zemlјi i inostranstvu (RTS, RTV, ART TV). Svira na klarinetima marke Selmer, model Recital. Od 2013. godine je redovan član No Borders Orchestra sa kojim nastupa u zemlјi i inostranstvu. Redovan je član Internacionalne asocijacije klarinetista ICA u Americi i Evropske asocijacije klarinetista. Radi kao docent na Fakultetu umetnosti Univerziteta u Nišu, Srbija.