VI Međunarodno studentsko takmičenje komplementarnog klavira biće održano u Nišu u periodu od 26. do 28. maja 2018 godine. Cilј takmičenja je podsticanje motivacije i afirmacije mladih umetnika kao i podsticanje njihovih personalnih kreativnih potencijala kroz izvođaštvo. Takmičenje, u organizaciji Fakulteta umetnosti u Nišu, biće održano u Koncertno-izložbenom prostoru Fakulteta (Knjaževačka 2a).
Ove godine Takmičare ocenjuje stručni žiri u sastavu: IRENA KOFMAN, predesednik (Florida Atlantic University, Boca Raton, Florida USA), ANTONI LICHOMANOW, član (The Fryderyk Chopin University of Music Varšava, Poljska), IRIS HAEFELY SUBLET, član (Fakultet Umetnosti Bern, Švajcarska), TATJANA ŠUREV, član (St Agnes Academy, Key Biscayne, Florida.USA), MILENA RAJKOVIĆ, član (Fakultet umetnosti u Nišu, Srbija), BISERA VELjKOVIĆ, član (Fakultet umetnosti u Nišu, Srbija) i DRAGAN TOMIĆ, član (Fakultet umetnosti u Nišu, Srbija) učešće u žiriju kod izvođenja autorskih kompozicija.

U okviru Takmičenja organizovana su i predavanja koja će se održati u petak 25. maja 2018. godine sa početkom u 13 časova u Koncertno-izložbenom prostoru FU. Predavanja će održati dr Tatjana Šurev na temu “Muzika kao instrument kulture obrazovanja 21. veka u SAD” i dr Irena Kofman sa temom “Razlike u pristupu nastave klavira između Ruske i Američke škole”.

Svečano otvaranje Takmičenja biće održano u subotu 26. maja 2018. godine u 20 časova u Koncertno-izložbenom prostoru FU na kome će nastupiti klavirski duo iz SAD Irena Kofman i Tatjana Šurev u pratnji Kamernog orkestra Concertante Fakulteta umetnosti kao i pijanistkinja Iris Haefely Sublet iz Švajcarske. Ulaz na koncert je besplatan.
U nedelјu 27. maja 2018. godine sa početkom u 20 sati u Koncertno-izložbenom prostoru FU koncert će održati klavirski duo iz Slovenije Marta Kržič i Benjamin Govže. Ulaz na koncert je besplatan.

Na svečanom zatvaranju Takmičenja, u ponedeljak 28. maja 2018. godine nakon dodele diploma učesnicima, nastupiće nagrađeni studenti ovogodišnjeg Takmičenja.

Više informacija o takmičenju i programu takmičenja možete pročitati OVDE.