VII Međunarodno studentsko takmičenje komplementarnog klavira biće održano u Nišu u periodu od 31. maja do 02. juna 2019 godine. Cilј takmičenja je podsticanje motivacije i afirmacije mladih umetnika kao i podsticanje njihovih personalnih kreativnih potencijala kroz izvođaštvo. Takmičenje, u organizaciji Fakulteta umetnosti u Nišu, biće održano u Koncertno-izložbenom prostoru Fakulteta (Knjaževačka 2a).
Ove godine Takmičare ocenjuje stručni žiri u sastavu: Pierre Sublet, predesednik (Fakultet umetnosti u Bernu, Švajcarska), Jordi Camell, član (Katalonski muzički univerzitet, Barselona, Španija), Dianna Vasiu-Luminița, član (Fakultet muzičke i pozorišne umetnosti, Temišvar, Rumunija), Jelena Simonović Kovačević, član (Akademija umetnosti Novi Sad), Dragan Jovanović, član (Fakultet umetnosti u Nišu, Srbija), Nataša Cvetković, član (Fakultet umetnosti u Nišu, Srbija) i Dragan Tomić, član – učešće u žiriju kod izvođenja autorskih kompozicija (Fakultet umetnosti u Nišu, Srbija).

Svečano otvaranje Takmičenja biće održano u petak 31. maja 2019. godine u 19 časova u Koncertno-izložbenom prostoru FU na kome će nastupiti pijanisti Pierre Sublet iz Švajcarske i Dianna Vasiu-Luminița iz Rumunije. Ulaz na koncert je besplatan.
U subotu 01. juna 2019. sa početkom u 20 sati u Koncertno-izložbenom prostoru FU koncert će održati pijanisti Jordi Camell iz Španije i Jelena Simonović Kovačević iz Novog Sada. Ulaz na koncert je besplatan. Na svečanom zatvaranju Takmičenja, u nedelјu 02. juna 2019. godine nakon dodele diploma učesnicima, nastupiće nagrađeni studenti ovogodišnjeg Takmičenja.

Više informacija o takmičenju i programu takmičenja možete pročitati OVDE.