Fakultet umetnosti Univerziteta u Nišu, sa Ogrankom SANU u Nišu, organizuje osmi nacionalni naučni skup sa međunarodnim učešćem sa temom “Umetnost i kultura danas: inovativni pristupi u umetnosti” 9. i 10. oktobra 2020. godine.

Zbog situacije, izazvane pandemijom virusa COVID19, ovogodišnje izdanje BARTF 2020 biće održano putem online konferencije, koju uživo možete pratiti na fejsbuk stranici Fakulteta umetnosti u Nišu, u petak 9. oktobra od 15:30 do 20 časova i u subotu 10. oktobra od 10 do 14 časova.

Naučni skup zvanično će otvoriti prof. dr Dragan Antić, rektor Univerziteta u Nišu uz pozdravne reči prof. dr Suzane Kostić, dekana Fakulteta umetnosti u Nišu, prof. dr Danijele Stojanović, predsednika Programskog odbora naučnog skupa Balkan Art Forum 2020, i akademika Ninoslava D. Stojadinovića, predsednika Ogranka SANU u Nišu. Plenarno predavanje nakon otvaranja skupa prezentovaće muzikolog prof. dr Ira Prodanov Krajišnik, Akademija umetnosti Univerziteta u Novom Sadu. Po završetku plenarnog predavanja slede sesije na kojima će učesnici skupa svoje radove predstaviti putem zoom platforme.

U okviru umetničkog programa ovogodišnjeg Foruma, koji takođe uživo možete pratiti na fejsbuk stranici Fakulteta umetnosti u Nišu, svoje stvaralačke opuse predstaviće mr Ana Matić, grafički dizajner, Podgorica, Crna Gora i mr Miloš Zatkalik, kompozitor i teoretičar, Beograd, Srbija u petak, 9. oktobra 2019. godine sa početkom u 19 sati putem zoom platforme.

Ovogodišnji tematski okvir naučnog skupa su: Digitalne umetničke prakse, Inovativne tehnike u umetnosti, Inovativne metode u umetnosti, Inovativne teorije u umetnosti, Novi mediji, Simbioza umetnosti i novih tehnologija, Umetnost savremene komunikacije (doživlјaj, kritika, simbolika), Simboli budućnosti, Vizuelne, izvođačke i medijske umetničke prakse, Društvene mreže kao ogledalo umetničke stvarnosti, Kompjuterska umetnost, Video igra kao proizvod digitalne umetnosti, Kroz digitalnu prizmu: strip, grafički roman, Pokretne slike: kinematografija, film, televizija, video, multimedija.

Detalјnije informacije kao i kompletan program skupa pogledajte na stranici BARTF.