Prvobitno zamišlјena kao izložba anatomskog crteža studenata Fakulteta umetnosti u prostorijama Medicinskog fakulteta Univerziteta u Nišu, na polјu međufakultetske saradnje, zbog vanrednog stanja i proglašene pandemije SARS-CoV2 virusne infekcije priređena je kao virtuelna.

Studenti Fakulteta umetnosti Univerziteta u Nišu sa Departmana za likovne umetnosti i Departmana za primenjene umetnosti, izložene radove poklanjaju Medicinskom fakultetu  povodom jubileja – 60 godina postojanja i rada.

Prema rečima dr um. Elizabete Matorkić Bisenić, vanr.prof. na Fakultetu umetnosti u Nišu, ovu izložbu bi trebalo shvatiti ne samo kao formalnu saradnju, već prema stvaralačkom principu kao presudnom, podjednako važnom za umetnost kao i za nauku, odnosno kako za „likovnjake“ tako i za „prirodnjake“.